Šroubované vs. zásuvné regály

Existuje nepřeberné množství typů regálů, které se liší svou velikostí, použitým materiálem, rozvržením úložného prostoru nebo určením. Velmi důležitým prvkem je ale také zpracování regálu, neboli způsob, jak je regál složen.

Existují v zásadě dva způsoby montáže – šroubované regály, a zásuvné regály. Podívejme se tedy na to, jaký je mezi nimi hlavní rozdíl, a v jakých případech je vhodné který typ využít.

Napřed si tedy povíme něco o regálech šroubovaných.

Šroubované kovové regály

Jejich konstrukce spočívá ve čtyřech vysokých nosných nohách, které tvoří základ regálu. Šroubované se těmto regálům říká proto, že police se na ně upevňují přišroubováním úložných polic ke stojným nohám.

Otvorů na šrouby je na nohách hodně, takže si můžete vybrat, jak vysoko od sebe chcete police mít. Velkou výhodou je, že v případě potřeby můžete polici snadno přešroubovat o pár otvorů výš nebo naopak níž.

Dalším plusem hovořícím ve prospěch šroubovaných regálů je nižší cena oproti regálům zásuvným. Ale všechno má svá pro a proti. Faktem je, že složit šroubovaný kovový regál je kvůli upevňování šroubů časově náročnější.

Zásuvné regály

Druhým typem, o kterém si povíme, jsou regály zásuvné. V čem spočívá jejich montáž? Na rozdíl od šroubovaných regálů, které mají čtyři stojné nohy, drží zásuvné regály dva rámy na bocích regálu.

Do těch se pak police zasouvají, a to buď přímo, nebo jsou na nich závěsné háčky, za které se police zachytí.

To oceníte při skládání regálů, které je mnohem rychlejší, než v případě šroubovaných.

Pokud tedy potřebujete regálů víc a chcete jimi vybavit větší prostor, ušetříte spoustu času. Menší nevýhodou tohoto typu regálu je ale cena, která je o něco vyšší než v případě regálů šroubovaných.

Srovnání a shrnutí

Jak tedy vidíte, obě varianty mají svá pro a proti. To, v čem vyniká jeden typ, zase něco ztrácí ten druhý. Vybírejte tedy podle toho, co skutečně potřebujete.

Pokud vám více vyhovuje snazší montáž a nevadí vám si něco připlatit, jděte po zásuvném regálu. Pokud naopak preferujete cenu nižší, zvolte šroubovaný, který za cenu delší montáže také odvede velmi dobrou práci.