Regály do dílny

Dílna či garáž je místo, které se pravidelně po určité době stane chaotické a nářadí či nástroje je stále a stále obtížnější
nalézt. Pokud ve své dílně nemáte systém a nedržíte se ho, jen těžko budete pravidelně nacházet nářadí na svém místě.

Třídit nářadí, nástroje a různé součástky a vybavení dílny je důležité, ovšem je na tom potřeba mít dostatek prostoru a úložných míst.

Právě proto se v dílně využívájí police a regály, které vám udělají prostor i v úzkých prostorech, protože díky nim využijete i místo vysoko u stropu. Navíc díky vysoké nosnosti regálů unesou i těžší součástky, takže tam bez problémů můžete mít vše, co potřebujete v dílně uložit, aby to nezavazelo.

Při výběru regálu do dílny je potřeba myslet na to, kolik prostoru chcete regálům nechat, kolik polic a jak vysoké regály chcete a také jaký typ regálu si pořídíte.

Druh regálů

Kromě klasických šroubovaných regálů existují i tzv. zásuvné, které by se vám právě v dílně mohli hodit. Jejich výhoda je v tom, že je můžete snadno nastavit, aniž byste museli police v regálu montovat.

Bezšroubové zásuvné regály totiž fungují jen díky závesným háčkům, takže pokud chcete změnit výšku police, stačí vám jen polici z regálu vysunout.

Materiál regálů

Asi je samozřejmé, že by se vám plastové regály v dílně moc nehodily, ovšem i kovové regály mají více variant. Klasické celokovové regály mají sice dobrou nosnost, ale ne tak dobré jako regály s dřevotřískou. Například policové regály od T-regaly.cz mají nosnost až 200 Kg na polici.