Jaké regály na šanony?

Ve velkých kancelářích, kde se archivuje velké množství dokumentů v šanonech, jsou pro větší přehlednost a snazší archivaci regály na šanony naprostou nezbytností.
Pokud máte šanony vyrovnané a seřazené v regálu, máte vždy dokonalý přehled o tom, kde se který šanon nachází, snáze se vám hledají, a nikdy se vám žádný šanon s papíry nemůže někam zatoulat. I regálů na šanony ale existuje více druhů. Který se do vaší kanceláře hodí nejvíce?

Napřed zde máme klasický regál, který si dokážou představit asi všichni. Ať už je šroubovaný či zásuvný, má několik řad polic, do kterých se šanony ukládají.

Má tu výhodu, že máte všechny šanony vyrovnané přehledně před sebou, a vidíte je všechny naráz. Jenže ne vždy máte tolik místa, abyste si mohli dovolit zabrat dlouhý prostor u stěny jen regálem.

Otočné regály

A právě pro potřeby menších kanceláří existují speciální otočné regály na šanony, a to v několika různých variantách.

V otočném regálu jsou šanony uspořádány do kruhu, a celý mechanismus je otočný. Jistě není potřeba vysvětlovat, kolik místa se díky tomu ušetří.

Menší regály na šanony mívají dvě až tři patra, přičemž do jednoho se vejde přesně 24 šanonů. Existují ale také až šestipatrové otočné regály, do kterých lze umístit 144 šanonů.

Pokud ale nechcete mít šanony postavené v otočném stojanu jen tak ve volném prostoru, můžete uvažovat také o pořízení otočného stojanu zabudovaného do skříně.

Pokud jste někdy pracovali s běžným regálem, jistě se vám alespoň jednou stalo, že se vám šanony vysypaly bokem z regálu ven. Stačí vytáhnout jediný šanon, a ty ostatní postihne známý dominový efekt a několik jich vypadne.

Toto se vám už ale nikdy nestane, pokud si pořídíte regál s bočními zábranami – tedy příčkami umístěnými na bocích regálu, vždy zhruba uprostřed mezi dvěma policemi, které brání vypadnutí šanonu ven.