Jak vybírat regály

Když potřebujete praktický úložný prostor na téměř jakékoliv věci, ať už do kanceláře nebo domácnosti, jedním z nejlepších dostupných řešení je regál.

Do toho podle jeho dispozic uložíte, na co si vzpomenete, díky více odděleným úložným prostorům je velmi praktický, a navíc ani nezabírá moc místa – pouze do výšky. Jak ale vybrat ten správný regál, který naplní všechny vaše
potřeby? Podívejme se na to, jaké máte možnosti.

První, co byste měli zvážit, je co vlastně chcete do regálu umístit. Pořizujete si regál do domácnosti v bytě a chcete na něm mít jen pár věcí?

Výběr dle využití

Nebo ho chcete celý vyskládat těžkými knihami? To je velmi důležité předem určit. Jako první ze všeho totiž musíte koukat na nosnost regálu, abyste ho nepřetížili. Pak by se totiž mohl jednoduše propadnout.

ČTĚTE: Jak vybrat regály do komory či špajzu

S nosností úzce souvisí také použitý typ materiálu. Je poměrně jasné, že nejvíce unese regál kovový. Kov je asi nejrozšířenějším materiálem pro výrobu regálů.

Oblíbený je zejména pro svou pevnost, a z toho vyplývající dlouhou životnost a odolnost.

Navíc, nemusí být vždy pravdou, že kovové regály jsou nudné, jednotvárné a bez nápadu. Nosné desky polic lze totiž použít z mnoha různých materiálů, a police tak můžete mít třeba skleněné, nebo ze dřeva.

Dřevěné regály

A když už zmiňujeme dřevo, dostáváme se k dalšímu materiálu, ze kterého se dá celý regál vyrobit.


Dřevo
je velmi dobré v tom, že má mnoho barevných odstínů, a můžete si vybrat takový, který bude přesně sedět do prostoru, do kterého chcete regál umístit.

Velikost regálů

A posledním důležitým prvkem při vybírání regálů jsou jeho rozměry, a samozřejmě také uspořádání úložného prostoru. Existují různé typy regálů.

Vyrábějí se i takové, které jsou vhodné i do menších prostor. Vybrat si můžete také nejrůznější uspořádání polic. Dnes už se dá vyrobit téměř cokoliv, a tak i když nenajdete něco podle svých představ mezi skladovými výrobky v obchodě, můžete si nechat vyrobit regál na zakázku.